ALS NIEUW…. LEVEN IN HET LICHT!
De Veertigdagentijd is voor ons een periode van inkeer, vertraging, bezinning. Er ìs dan ook nogal wat om ons over in te keren en te bezinnen, en wie dat bewust doet, vertraagt dan vanzelf. We bouwen daarmee energie op. Want voor het leven dat in de vroege ochtend van Pasen in een nieuw daglicht en in een ongekende stroomversnelling komt, hebben we ook echt onze energie wel nodig; er zal een radicale ommekeer plaatsvinden: de dood zal niet meer het laatste woord hebben!
Voor wie waarlijk Pasen viert, is vertraging en bezinning tevoren dus onmisbaar. Daarbij helpt dit boekje, deze kalender van de Veertigdagentijd. Er staat per dag iets om te lezen in, plus een Bijbel lees rooster dat u steeds weer een stap verder brengt op de weg naar het nieuwe leven en het nieuwe licht.
Zo gaan we met elkaar op weg, de weg door het duister naar het licht. Want voordat het Pasen kan worden zal er duisternis zijn, toenemend in de Stille Week, en vooral op Goede Vrijdag. Dan staan we stil bij het lijden van de Heer -en daarmee verbonden ook bij het lijden van zoveel mensen in deze wereld en bij ons eigen lijden. Voor wie al het lijden waarlijk onder ogen wil zien is inkeer, bezinning en vertraging echt hard nodig.
Maria Opgelder, pastor van de PKN Vrouwenpolder en Kleverskerke